WhatsAPP İletişim
Telegram Grup
Demo Ders
ONLINE DERSLER

Bizden Birileri: Gülen Adam

  • Biyografi
  • 22.05.2020
  • 649 Kez Okundu
Bizden Birileri: Gülen Adam

Ben bir balon değilim. Öyle çıkanlar var ve ayakta kalmak için her gün TV’de görünmek zorundalar. Ama benim böyle bir şeye ihtiyacım yok çünkü ben sırtımı halka dayamışım...

Başarı öykülerine yer vereceğimiz bu dizideki ilk konuğumuz hepinizin bildiği bir isim.

Milyonlar onun filmlerinde hem ağladı hem güldü. İstanbul’un Küçükpazar semtinde Malatyalı bir ailenin çocuğu olarak doğan oyuncu; Kemal Sunal’dan bahsediyoruz.

İlk filmi, Ertem Eğilmez'in kendisini keşfetmesiyle 1972 yılında çekilen Tatlı Dillim’dir. Fransız Sinemasının komiklerinden Fernandel’e benzeyen oyunculuğu ile sinema tarihimizde büyük bir yeri olan usta oyuncu, hayatı boyunca 82 filmde oynamıştır.

Literatürde, mütevazi ve halktan duruşuyla yerini alan Kemal Sunal,  dönemin Türkiyesi için, iyilikten yana bir prototipti.

Kendisi filmleri kadar, eğitim azmi ile de adından söz ettirdi. Yarım bıraktığı üniversite eğitimine döndü ve Marmara Üniversitesi iletişim Fakültesindeki eğitiminden 1995 yılında mezun oldu. Daha sonra  Radyo Televizyon Bölümü’nde yüksek lisansına devam etti.

Aslında Kemal Sunal, Türkiye'nin  starı olarak hayatına devam edebilirdi ve onun için oldukça kolay olurdu. Yeni bir bilgi öğrenmek; öğrenmeye istekli olmak ve gündelik hayatın rutinine katmak… Yaptığı tam olarak buydu.

Üniversitelerde üzerine tezler yazılan gülen adam, eğitime bakışın ne kadar sıradışı ve eğlenceli olabildiğini gösterdi bizlere. Ne dersiniz?

Anonim
Anasayfa
Üye Girişi Yap
Sepetim (0)
Kitaplar
Paragraflar
Blog
İletişim